Popularność prefabrykatów w branży budowlanej

Popularność prefabrykatów w branży budowlanej
Prefabrykaty w postaci ścian podwójnych składają się z dwóch płyt betonowych, z których każda jest połączona za pomocą zbrojenia. Po zamontowaniu podwójnych ścian pozostałą wnękę zazwyczaj wypełnia się wylewanym betonem, dlatego podwójna ściana jest traktowana w branży budowlanej jako półfabrykat. Tworzy ona monolityczną, gęstą i niezwykle masywną ścianę betonową. W ten sposób podwójne ściany łączą w sobie zalety konstrukcji prefabrykowanej z zaletami ścian standardowo betonowanych. Ściany podwójne stosowane są do tworzenia ścian piwnic i kondygnacji.
Często ściany podwójne wykonuje się również z izolacją rdzeniową (z izolacją wewnętrzną), aby zagwarantować izolację termiczną zgodną z obowiązującymi przepisami. Biorąc pod uwagę właściwości statyczne podwójna ściana o odpowiedniej grubości, cechuje się podobnymi właściwościami, jak ściana wyłożona panelami i zabetonowana na miejscu.
Przy instalowaniu ścian podwójnych należy pamiętać o właściwym doborze grubości płyt, co jest związane z wymaganiami dotyczącymi izolacyjności akustycznej i klasie odporności ogniowej, które są stawiane ścianom działowym.
Jednym z powodów, że prefabrykaty cieszą się dużą popularnością w branży budowlanej, jest łatwość ich montażu, który może odbywać się prosto z samochodu i nie wymaga dużej ilości pracowników. Prace wykończeniowe sprowadzają się jedynie do położenia okładzin, tynku mineralnego lub można je bezpośrednio malować.
Dwuścienna izolacja termiczna i akustyczna jest wykonywana zgodnie z normami, które gwarantują jakość konstrukcji budynków w części dotyczącej izolacji termicznej i akustycznej oraz ochrony przed wilgocią i ogniem.
Przy montażu ścian betonowych prefabrykowanych ważne jest precyzyjne montowanie poszczególnych elementów i dlatego te prace warto powierzyć wyspecjalizowanym firmom.
Ściany betonowe prefabrykowane betonowe są produkowane w dwóch wersjach: ściany betonowe dwuwarstwowe i ściany betonowe trójwarstwowe.

Poprzedni post Zaskakująca opowieść o…betonie
Następny post Metodyka pracy i zastosowanie szlifierek do cegły