Gdzie najlepiej kupić akcesoria BHP?

Artykuły BHP to potoczna nazwa środków ochrony indywidualnej przeznaczonych dla pracownika, zwłaszcza, jeżeli pracownik ten wykonuje prace uznawane za szczególnie niebezpieczne lub szkodliwe. Mówimy tutaj o takich akcesoriach jak: kaski, gogle, rękawice, fartuchy czy kamizelki. Spełniają one rolę ochraniaczy dla pracownika, który może być narażony w trakcie wykonywania pracy, na takie czynniki jak chociażby: oparzenia, stłuczenia, zranienia, zmiażdżenia czy odmrożenia.

Zakup środków ochrony

Nie wolno pracodawcom zapominać o tym, że ich obowiązkiem jest dostarczenie każdemu jednemu pracownikowi, bezpłatnych i spełniających określone normy bezpieczeństwa, środków ochrony indywidualnej w postaci odzieży roboczej oraz właściwych do niej dodatków. Tak więc możemy zadawać sobie pytanie, gdzie najlepiej kupować środki ochrony indywidualnej dla naszych pracowników. Stacjonarnie czy przez internet? W sklepie czy hurtowni?

W dużych miastach czy też wielkich aglomeracjach miejskich, na pewno znajdą się placówki, w których ofercie dostępne będą akcesoria BHP. Taki sklep znajdziemy np. w Będzinie, a dodatkowo reklamował się on ostatnio na stronie regionalnej miasta https://infobedzin.pl/. W takiej sytuacji jest to rozwiązanie, niemalże, idealne.

Zakup odzieży roboczej ochronnej

W sklepach stacjonarnych, bez problemu można bezpośrednio sprawdzić jakoś kupowanej odzieży ochronnej ale wiąże się to z tym, iż w owym sklepie trzeba pojawić się osobiście a na to możemy nie mieć czasu lub ten czas, możemy mieć dość mocno ograniczony. Sprzedaż internetowa oferuje możliwość przemyślenia sobie planowanych zakupów w zaciszu własnego biura, kiedy to nie tracimy czasu na dojazdy, które w dużych miastach naprawdę bywają czasochłonne oraz męczące a poza tym lokalizacja danego sklepu, przy zakupach internetowych, przestaje mieć większe znaczenie, co też należy uznać za komfort działania.

Rozliczenie zakupów online jest niemal natychmiastowe. Podajemy adres dostawy i otrzymujemy zakupiony towar dokładnie tam, gdzie chcemy. Nie musimy go nosić, transportować a cały zakupiony przez nas asortyment, dostajemy niemalże pod nos, ewentualnie pod drzwi. Faktury elektroniczne za zakupy w sieci uprawniają do tego, byśmy taką transakcję, zaliczyli do kosztów uzyskania przychodu a dzięki temu obniżyli wysokość należnego podatku VAT, o czym warto pamiętać, kupując środki ochrony indywidualnej dla naszych pracowników.

Sklep a może hurtownia?

Czy istnieje różnica między asortymentem sklepu BHP a hurtowni BHP? Istnieje. Więcej sztuk danego towaru, którego aktualnie poszukujemy, znajdziemy właśnie w hurtowni. Sklepy nie są tak bogato zaopatrywane, ponieważ ich oferta nie jest skierowana do dostawców a raczej do indywidualnych klientów, którzy nie kupują większych ilości towarów. Magazyny hurtowni i sklepu w jednym, są lepiej zaopatrzone, przez co zakupy stają się szybkie, bezpieczne oraz wygodne. W końcu chodzi o to, by pracownicy mogli poczuć komfort i bezpieczeństwo a pracodawcy, będąc jednocześnie klientami, byli zadowoleni zarówno z jakości zakupionych artykułów, ich ceny oraz dostępności.

Poprzedni post Planujesz remont? Przygotuj się!
Następny post Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze styropianu?