Czy warto wybierać ścienne płyty betonowe?

Każda osoba, której zależy na stworzeniu wyjątkowego wnętrza, szuka idealnego rozwiązania wśród wielu propozycji producentów materiałów wykończeniowych. Od pewnego czasu niezwykłą popularnością cieszą się płyty betonowe, które można montować na ścianach w bardzo zróżnicowany sposób. Dlaczego mieszanki betonowe, które są standardowo uznawane za materiał typowo konstrukcyjny, z powodzeniem podbijają rynek produktów służących do wykańczania wewnętrznych elementów ścian?

Na samym początku warto zauważyć, że dzisiejsze mieszanki betonowe są znacznie bardziej estetyczne niż te, które były stosowane dawniej. Wpływ na wygląd zewnętrzny ma przede wszystkim modyfikacja składu omawianego materiału. Dzisiaj do betonu dodaje się nie tylko różne rodzaju kruszywa, ale także dodatki i domieszki, które często zmieniają strukturę wyprodukowanego elementu. Na rynku dostępne są nie tylko płyty betonowe na ścianę w klasycznym, szarym kolorze, ale także w odcieniach czerni, a nawet bieli. Dodatkowo, dzięki specjalnym plastyfikatorom oraz innym preparatom modyfikującym ich strukturę, zakłady produkcyjne są w stanie wykonać panele o bardzo różnej strukturze. Dzięki temu płyty mają nie tylko różne kolory, ale także i odmienną fakturę. Najbardziej popularne są elementy o gładkich powierzchniach, jednak osoby zainteresowane bardziej nowoczesnym wzornictwem bez problemu znajda kafle o ciekawszych kształtach. Dodatkowym atutem tego typu okładziny jest fakt, że elementy mają sporą powierzchnię – znacznie większą od klasycznych kafli ceramicznych lub gresowych. Dzięki temu ich montaż przebiega znacznie sprawniej, a co za tym idzie szybciej możemy cieszyć się wykończonym wnętrzem.

Niewątpliwie płyty betonowe są ciekawym dodatkiem do każdego rodzaju wnętrza. Z powodzeniem można je stosować w salonie, łazience, kuchni, a nawet biurze. Doskonale prezentują się także w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak drewno czy szkło. Wybierając tego rodzaju okładzinę możemy mieć pewność, że wnętrze zostanie wzbogacone bardzo ciekawym dodatkiem.

Castorama – produkty budowlane

Poprzedni post Cegła na elewację – dlaczeg warto wybrać klinkier?
Następny post Zaskakująca opowieść o…betonie