Mieszkania deweloperskie – wielopokoleniowa inwestycja

Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które wymaga zaangażowania na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Nic więc dziwnego, że wszyscy tak starannie podchodzą do wyboru mieszkania z uwzględnieniem takich czynników, jak położenie, metraż. Liczy się przede wszystkim cena, która pozwoli wejść w posiadanie wymarzonej nieruchomości. Wśród dostępnych możliwości znaleźć mieszkania deweloperskie. Wbrew pozorom ich cena nie jest tak wysoka, jak to jest w przypadku mieszkań z rynku wtórnego.

Obciążenia podatkowe

Deweloperskie mieszkanie na sprzedaż w Lublinie nie jest tak mocno obciążone podatkami – w szczególności, jeżeli dokona się porównania z rynkiem wtórnym. Nowe mieszkania z rynku pierwotnego zwolnione są z podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2% wartości mieszkania. Wszystko uzależnione jest od tego, jaką dokładnie wartość ma mieszkanie. Jednak szacuje się, że w ten sposób można oszczędzić min. kilkanaście tysięcy złotych. Jest to więc ta różnica, którą pozornie oszczędza się na mieszkaniach „używanych”. Podatek leży po stronie sprzedającego, więc kupujący nie musi się niczym przejmować.

Szeroka oferta dostępnych lokali

Nowe mieszkanie w Lublinie można tak naprawdę dopasować do własnych potrzeb. Każdy ma szansę na to, aby otrzymać nieruchomość na wybranej przez siebie kondygnacji. Ma to duże znaczenie m.in. dla osób niepełnosprawnych, seniorów, którym poruszanie się po ogromnej ilości schodów może sprawiać problem. Można uwzględnić również położenie samego mieszkania: w centrum miasta, na obrzeżach lub kładąc mocny nacisk na dostępność terenów zielonych. Wiele osób bierze pod uwagę metraż mieszkania – w szczególności, że każdy z członków rodziny chciałby mieć prywatną przestrzeń dostępną tylko dla siebie.

Gwarancja na mieszkanie

Domy na sprzedaż w Lublinie objęte są gwarancją/rękojmią, która wynika z obowiązujących przepisów prawa. Mówią one o tym, że jeżeli w ciągu pięciu lat od zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym, zaczną występować usterki, które nie wynikają z niewłaściwej eksploatacji, można dochodzić swoich praw. Deweloper zobowiązany jest do ich usunięcia na własny koszt. Nikt nie będzie musiał narażać się na dodatkowe koszta. Takich praw nie będzie miała żadna osoba, która zdecyduje się na zakup nieruchomości na rynku wtórnym. Dochodzenie swoich roszczeń będzie bezcelowe.

Osoby zainteresowane mieszkaniami deweloperskimi na terenie Lublina, mogą wejść na https://www.domlublin.pl/. Specjalna wyszukiwarka pozwoli znaleźć wolne mieszkania na terenie miasta.

Poprzedni post Biokominek – ekologiczne rozwiązanie dla każdego wnętrza
Następny post Dlaczego warto wybrać meble na wymiar do kuchni?