Zaskakująca opowieść o…betonie

wygrzewanie wylewki krok po kroku

Zaskakująca opowieść o…betonie

Beton został wynaleziony dawno temu. Już około siedmiu do dziewięciu tysięcy lat temu na terenach dzisiejszej Palestyny. Podczas prac archeologicznych prowadzonych w jednej z wiosek natrafiono na ślady domostwa, które dzięki możliwości datowania nowymi metodami radiologicznymi, określono wiek znaleziska na około szóste tysiąclecie przed Chrystusem. W domostwie zastosowano łączenie elementów fundamentu na beton, który był mieszaniną popiołów i surowców mineralnych.

Dziś technologia obróbki betonu jest niesamowicie wyrafinowania. Z betonu powstają tak delikatne elementy, że z łatwością można je nazwać koronkowymi. Stosuje się procesy uszlachetniające beton, jak na przykład wygrzewanie wylewki Krok po kroku można prześledzić założenia technologiczne na filmach w internecie.

Nowoczesny beton jest dość nowym wynalazkiem. Na nowo został odkryty około XIX wieku. Wcześniejsze, dość dobrze udokumentowane znaleziska pochodzą z przedchrześcijańskiego Rzymu. Tam stosowano beton na bazie popiołów wulkanicznych, który służył do spajania elementów budowlanych.

Poprzedni post Czy warto wybierać ścienne płyty betonowe?
Następny post Popularność prefabrykatów w branży budowlanej